ПАМ’ЯТАЙТЕ: Успішні роки жіночого гандболу в Клужі - від поєдинків з Підравкою та Динамо-Волгоградом до трьох поспіль срібних медалей у Румунії (II)

жіночого

Історія про найпродуктивніший період жіночого гандболу в Клуж-Напоці під емблемою Університету триває з роками, коли формувалася майбутня група Ліги чемпіонів.

Другий сезон поспіль у єврокубках, виступ між 2002-2004 роками, ідеально розпочався для "U" Джолідона, який зіткнувся зі скромним суперником у 3-му попередньому раунді Кубка володарів кубків. Австрійці з ДСВ Дорнбірн Шорен були два дні в Клуж-Напоці, щоб зіграти обидві партії, матчі в яких забили по 40 голів. Цікавою деталлю є те, що в першому матчі, 2 листопада 2007 р., Лише воротарі Імола Берей та Крістіна Догару-Кукуян не поставили своїх імен на табло, а всі інші гандболісти на ігровому аркуші встигли забити.

успішні

1/16 фіналу дав чудову нагоду помститися клубу на шляху до Найса-Ніша, сербів, перед якими вони були розгромлені у фіналі Кубка виклику кількома місяцями раніше. Цього разу на європейському рівні дещо досвідченіша команда Джолідон нав'язує себе вдома 33-28 (17-15), маючи основні маркери Чінтоан (9), Ані-Сеносіко (8) і Бусуйочану (6). Емоції від колишньої Югославії не повторилися б у матчі-відповіді, який дівчата Георге Коваціу контролювали (23-18), і подвійною перемогою готувались до першого справді сильного суперника на європейському рівні, Підравки Копривниці.

Візит переможця Ліги чемпіонів та втрата кваліфікаційного бонусу на ліміті

ятайте

Чвертьфінал ЧС-2008 запропонував дві сильні гри, обидві з румунськими наслідками. Якщо Крим Любляна та Руммелтул Брашов зустрілися на одному боці, дуель під Фелеаком між "U" Жолідоном та Підравкою Копрівниця прозвучав так само добре. Хорвати зупинилися в Трансільванії після вибуття з Ліги чемпіонів і мали цікаві імена, такі як Світлана Пасічнік, Міранда Татарі (найкращі бомбардири команди в цьому європейському сезоні, з 27 успіхами), Аніта Булат, Божица Пальчич або голкіпер Марта Здеріч (нинішній Батінович). Студенти Здравко Зовко щойно зайняли третє місце в групі А Ліги чемпіонів після кваліфікації Дьорі Ауді ЕТО та Слагерсе.

"Вони погані в обороні і швидкі в атаці. На другій фазі ми можемо їх зловити. Вони масивні, і ми повинні бути більш агресивними, ніж вони, щоб мати можливість протистояти їм »- Михаела Ані-Сеносіко охарактеризувала свою суперницю перед матчем.

Чемпіон Хорватії зумів здогадатися в першій частині гри про тактику, яку Клуж втілив у життя, будучи в перевазі протягом тривалого часу, для того, щоб кабіни увійшли лише з одним зайвим голом 17-16. Повернення, дане на початку воротарем Крістіна Кукуян-Догару було продовжено триплетом Амареї-Сеносіко-Бусуйочану, з 23 голи загалом. Кінець гри був позбавлений великих помилок Джолідона, який переміг із 33-27 і мав важливу перевагу для повернення з Копрівниці.

"Я почав слабше, але перерва був хорошим радником. Завдяки хорошому захисту нам вдалося отримати престижну перемогу "- підсумовує тренер Коваціу.

"U" Jolidon - Podravka 33-27 (16-17)

U: Догару-Кукуян, Берей - вантажник; К. Амареї 10 голів, Сеносіко 8, Бусуйочану 5, Бірсан 4, Парашів 3, Мурешан 2, Дінка 1. Тренер: Георге Коваціу

Подравка: Здерич, Єльчич - воротарі; Пасічник 8 голів, Татарі 5, Франич 4, Зебічі 3, Тодоровська 3, Пальчічі 3, Горват 1. Тренер: Здравко Зовко

ятайте

Перед матчем у відповідь, 15 березня 2008 р., У пресі з’явилася інформація, згідно з якою гандболісти грали за 35 000 леїв, сума, пов’язана з кваліфікацією в півфіналі змагань. У той час Георгій Коваціу передмовляв свою поїздку до Хорватії таким чином:

"Ми повинні починати з нуля і думати лише про перемогу, а не лише про кваліфікацію. Шість голів у турі представляють крихку різницю, що в сучасному гандболі означає близько п'яти хвилин серйозної гри, яку потрібно відновити. Особисто, якщо дівчата отримають кваліфікацію, я дам їм три вихідні в подарунок ".

Джолідон планував вийти в півфінал наприкінці перших 30 хвилин, коли вони мали два голи, щоб відновити проти "Підравки", 18-20. Напруженість кваліфікації виділилася у другій частині, коли "студенти" залишились без двох найважливіших гравців, Кармен Амареї та Михаели Ані-Сеносіко, перша побачила червону картку безпосередньо після сумнівного рішення. З цього моменту хорвати мали перший шанс пройти кваліфікацію, зумівши до кінця створити перевагу семи голів, щоб ліквідувати Клуж, 38-31.

ятайте

Цього разу виділилася Аніта Булат, яка забила 8 голів, за якими слідували Пасічнік (7) і Татарі (6), бо від Джолідона Сеносіко і Амареї забити загалом 12 голів, разом з Бусуйочану з 7. У висловлюваннях після гри воротар виділив неправильну тактику, з якою підходили до певних моментів гри Кукуян-Догару, разом з іншою деталлю:

"50% ми програли матч від рук арбітрів, але 50% також були з нашої вини. Так довго ми не могли завершити наступ. Ми не могли протидіяти їх атакам, оскільки не підготували відповідь для системи 4-2, хоча було передбачувано, що вони будуть грати так. Ми також захищаємось півколом, шість поспіль ".

Рейтинг серед місць Кубка Європи та перехідного сезону

Вибування з Кубку володарів кубків означало зосередитись на фіналі чемпіонату для студентів, які не змогли забезпечити свою присутність у п’ятірці найкращих, тож була перерва у міжнародному гандболі. Шосте місце в сезоні 2007/2008 принесло команді зміни, які значно ослабнуть на наступний сезон.

Джолідон закінчив змагальний рік 2008/2009 з багатьма проблемами, як на пакетному, так і на фінансовому рівні, що було передбачуваним перехідним сезоном. Одного разу, протягом сезону, гандболісти вдалися до японського страйку з надією виплатити заборгованість із зарплати, накопичену за кілька місяців. Усі ці фактори призвели до рейтингу на 11-й позиції, найскромнішій за останні роки, як і в сезоні 2004/2005.

Початок найкращого періоду в історії клубу

ятайте

Вступ у нове десятиліття також означав би найкращий рейтинг для жіночого гандболу в Клужі на національному рівні через срібну медаль, отриману в сезоні 2009/2010. У цьому сезоні Клуж був першою командою під керівництвом Олтхіма Римніку Вилча, чемпіона Румунії, який зіграв фінал Ліги чемпіонів навесні 2010 року. Джолідон перевершив серед інших команди Томіса Констанцу, ХК Залау, Дунареа Брайла або Штійня Бая Маре і готувався до першого турніру кваліфікація до груп найбільш галантного міжклубного змагання.

З групою, в якій не було сестер Амарії, але приїхали такі імена, як Михаела Тівадар, Симона Вінтіла, Аліна Чурчак або Вікторія Петроцці, дівчата Коваціу вирушили до Македонії для вищого випробування, кваліфікації в Лізі чемпіонів.

У групі "Металурга" в Скоп'є, IK Savehof та Byasen Trondheim, Паращів та компанія стартували з перемогою, обігравши господаря Металург Скоп'є з 29-24. Однак послідували дві явні поразки: 21-33 з Савехофом і 25-33 з Бясеном, що показало, що рівень, якого дівчата прагнули досягти, ще далеко.

Європейський курс назавжди зупиниться у Німеччині під час Кубку КВЧ, куди вона потрапила. Натрапили чорно-білі Vfl Ольденбург, проти якого вони двічі програли, 28-30 у Клужі та 30-37 у гостях, в дублі, в якому у них не було шансів. Кінець 2010 року приніс чергову радість родині "U", гравці Тівадар, Чінтоан та Паращів повернулися з бронзовими медалями європейця з Данії разом із збірною Румунії.

роки

Другий рік поспіль Джолідон вийшов віце-чемпіоном Румунії, зумівши заплутати великого Олтхім до Клужу, 31-31 (10 березня 2011 р.), І ознаки того, що формувалася чудова команда, демонструвались. Потім відбувся новий кваліфікаційний турнір у Лізі чемпіонів, цього разу в Данії, і на відміну від попереднього року, Клуж потрапив у фінал турніру.

Побивши Заєчар 33-32, учні Коваціу зустріли господаря турніру, Віборг, перед якими вони явно поступились, 21-37, незважаючи на хороший перший тайм. Сеносіко знову відзначився в матчі з таким колом, забивши 8 разів, занадто мало, щоб поставити проблеми найсильнішому супернику, з яким до цього часу стикалися в Європі.

Повернення в Кубок володарів кубків на два раунди

Вибуття зі столу багатих означало продовження в Кубку володарів кубків, де Клуж обіграв Левангер у третьому раунді, норвежці погодилися провести обидва раунди в Румунії. Це рішення пішло на користь університетському клубу, який переміг супротивників Північних країн загалом 59-40, щоб зустрітися Динамо Волгоград на шістнадцятому етапі.

роки

Також, виходячи з Ліги чемпіонів, де вона не потрапила в основну розіграш, команда Волгограда сильніше розігрілася в Клуж-Напоці, повевши 6-3. Тоді друга половина першого тайму повністю належала їм, на перерві 11-15, так що в підсумку вони виграли на п’ять м’ячів., 24-29. Таким чином, росіянки взяли перший варіант кваліфікації, і, як проходила гра в Румунії, вони не мали взамін емоцій.

"У мене була дуже сильна команда. Росіянки точно захищалися, вони змусили нас змінити ситуацію і звідси. Дівчата могли зробити так багато, їм не було чим зайнятися ", - заявив наприкінці Георге Коваціу.

"U" Джолідон - Динамо Волгоград 24-29 (11-15)

Джолідон: Петроцці, Мазареану, Мунтяну - воротарі; Ані-Сеносіко 7 голів, Тівадар 6, Вадінеану 3, Стоян 2, Чінтоан 1, Дінка 1, Флореа 1, Олтеан 1, Парашів 1, Тетеан 1. Тренер: Георге Коваціу

Дін. Волгоград: Седойкіна, Тимошенкова - вантажник; Кочетова 5 голів, Степанова 5, Авдекова 4, Борщенко 4, Левіна 4, Хмирова 3, Макарова 2, Мілова 1, Ведехіна 1. Тренер: Віктор Рябих

Реванш з Росії прийшов із різними ігровими експресами для Клужу, що призвело до перерви з 22-18, і на той момент повернення рахунку здавалося ближчим, ніж будь-коли. Розрив стався у другому таймі, фактором було вилучення лідера Сено, протягом трьох вилучень по дві хвилини, відсутність найкращого бомбардира проглядалася в підсумковому рахунку, 35-31 для Динамо Волгоград. Найдовша європейська подорож з 2008 року по "чвертях", також досягнута у Кубку володарів кубків, закінчилася болісно для "студентів", які залишили відчуття, що можна досягти набагато більше.

У наступному матеріалі ми згадаємо, як пройшов попередній турнір для груп Ліги чемпіонів, де "U" Джолідон вийшов з третьої спроби, і ми переживемо атмосферу з ігор у спортивному залі "Хорія Дем'ян".